Alibaba Cloud testuje Generative AI Text-to-Image Model

Alibaba Cloud wprowadził do testów generatywny model AI tekst-na-obraz o nazwie Tongyi Wanxiang

Alibaba Cloud wprowadził do testów dla korporacyjnych klientów w Chinach generatywny model AI tekst-na-obraz o nazwie Tongyi Wanxiang. Model ten jest w stanie generować obrazy na podstawie opisów w języku naturalnym, tworząc różne rodzaje grafik, od akwareli i obrazów olejnych, po animacje i kreskówki 3D. Tongyi Wanxiang jest częścią rosnącego zestawu aplikacji opartych na sztucznej inteligencji oferowanych przez Alibaba Cloud.

Zdaniem Zhou Jingrena, CTO Alibaba Cloud Intelligence, model ten ma na celu promowanie innowacyjnej sztuki AI i kreatywnego wyrazu w różnych branżach, od e-commerce, przez gry, po projektowanie i reklamę. Tongyi Wanxiang jest w stanie zrozumieć polecenia zarówno w języku mandaryńskim, jak i angielskim.

Alibaba Cloud uruchomił również ModelScopeGPT, ramkę wykorzystującą duże modele językowe w otwartej społeczności technologicznej firmy, ModelScope, jako interfejs do łączenia różnych modeli AI w celu wydajniejszego wykonywania zadań.

Podczas corocznej Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji w Szanghaju, Alibaba Cloud uruchomił Tongyi Wanxiang do testów beta. Model ten, oprócz generowania obrazów, może również zastosować styl jednego obrazu do innego, lub stworzyć wariacje obrazów o treści i stylu podobnym do oryginału.

Źródło: alizila.com

Rynek AI. Informacje, wiadomości, aktualności, nowości