Naver z Korei Południowej stawia na generatywną sztuczną inteligencję

Naver z Korei Południowej stawia na generatywną sztuczną inteligencję

Południowokoreańska grupa technologiczna Naver opracuje generatywną technologię sztucznej inteligencji w celu zmiany narzędzi, gdy Google wkracza do swojej podstawowej krajowej działalności w zakresie wyszukiwarek.

Model sztucznej inteligencji, HyperCLOVA X, zostanie wydany tego lata jako część istniejących usług internetowych. Firma wyda również wersję dla firm, aby wspierać efektywność operacyjną.

„Może obsługiwać głos oprócz tekstu i może być łączony z różnymi usługami, takimi jak mapy” – powiedział dyrektor generalny Naver, Choi Soo-yeon. Sztuczna inteligencja zostanie zastosowana w usługach internetowych firmy, w tym w wyszukiwaniu, zakupach online i rezerwacjach podróży.

Naver zamierza wykorzystać swoją ogromną bazę danych treści w języku koreańskim, której objętość jest podobno 6500 razy większa niż ChatGPT OpenAI z siedzibą w USA. Im więcej danych generatywny model sztucznej inteligencji musi się uczyć, tym większa dokładność jego danych wyjściowych i rozpoznawania języka.

Naver jest południowokoreańskim gigantem technologicznym, którego flagowym produktem jest wyszukiwarka internetowa Naver. Firma ma również udziały w innych firmach technologicznych, takich jak Kakao, Line i Naver Webtoon.

Więcej: asia.nikkei.com


Rynek AI. Informacje, wiadomości, aktualności, nowości